8. ročník súťaže IHRA

Táto doba „dištančného fungovania“ je veľmi náročná. Nie len na učenie sa, ale aj tvorbu projektov, či súťaží. No i napriek nepriaznivej situácii existujú ľudia a skupiny, ktorý nechcú prísť o okamihy, ktoré nám boli tak blízke v dobe pred pandémiou. Vďaka tomu i v tomto období existujú súťaže, ktoré nadväzujú na predošlé ročníky a umožňujú žiakom zažiť podobné pocity, ako zažívali žiaci v minulosti.

Takouto súťažou je i súťaž iHra. Ihra je súťaž v tvorbe počítačových hier s voľnými pravidlami. Súťažné hry môžu byť ľubovoľného žánru a môžu byť zamerané na ľubovoľnú tému. Na programovanie je možné použiť obľúbený programovací jazyk, herný engine alebo ich kombináciu. V súťaži privítame hry, ktoré sú vyvíjané buď v priebehu aktuálneho školského roka, alebo v rámci dlhodobejšieho projektu. Je možné súťažiť aj s hrou, ktorá už bola prezentovaná, avšak v jej autori dosiahli vo vývoji nové výsledky. Táto súťaž je s platnosťou od 1. januára 2018 zaregistrovaná na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, čiže nejde len o dáku samovoľne vyhlásenú hru. Taktiež kvalitu hodnotenia garantujú a samotnú súťaž podporujú herní vývojári Matúš Kirchmayer (Perihelion Interactive a Matsuko), Peter Nagy (GamesFarm) a Martin Bačo (Fishcow).

I keď sa do 8. ročníka žiaci registrovali v minulom šk. roku, pred pár dňami (05.01.2021) došlo k vyhodnoteniu súťaže. Z našej školy sa do súťaže zapojil žiak so skúsenosťami v tvorbe počítačových hier. V kategórii pre stredné školy získal 3. miesto, k čomu mu gratulujeme. Pre viac informácii môžete navštíviť web: https://ics.upjs.sk/ihra/2021/01/05/vysledky_8_rocnika_ihra.html

V súčasnosti prebieha už registrácia do 9. ročníka, takže kto by mal záujem, nech kontaktuje p. Remiša pre viac informácii.