Vianočné plávanie žiakov ZŠ, osemroč. gymn. a SŠ

Dňa 11.12.2019 sa konalo v Mestskej krytej plavárni v Čadci tradičné Vianočné plávanie žiakov a žiačok ZŠ a SŠ – IX. ročník. Strednú priemyselnú školu informačných technológií v Kysuckom Novom Meste úspešne reprezentovali: Adam Jesenský (IV.AI), Martin Kajánek (IV.AE), Andrej Hurta (III.AI) a Richard Závodský (III.AM).

Žiaci pretekali v dvoch disciplínach, 50m prsia a 50m kraul. V kategórií stredných škôl sa na štartových mostíkoch stretli so žiakmi Gymnázia v Čadci a Obchodnej akadémie v Čadci, medzi ktorými boli prevažne členovia plaveckých klubov. O to hodnotnejšie sú pre našu školu dve medailové priečky. Obidve 2. miesta obsadil Martin Kajánek (IV.AE).

Všetkým našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu a výborné športové výkony. Vďaka patrí aj organizátorom CVČ Čadca a Olympijskému klubu Kysuce za organizáciu a pekné vecné ceny, ktoré si domov odniesli aj s pamätnou medailou a diplomom.

Stredná priemyselná škola informačných technológií v Kysuckom Novom Meste, ako jediná stredná škola v okrese, každoročne organizuje v rámci telesnej a športovej výchovy plavecký kurz, ktorý absolvujú žiaci druhého ročníka. Tento kurz otvára najlepším plavcom ďalšiu z možností preukázať svoj talent a následne účasťou na plaveckých súťažiach reprezentovať seba i školu.

Fotodokumentácia: odkaz na fotogalériu