DNI NÁDEJE 2019

Vyvrcholením celoročnej činnosti nadácie s podporou predsedníčky ŽSK Ing. Eriky Jurinovej je celoslovenský festival "Dni nádeje". Festivalu sa každoročne zúčastňuje 4000-5000 detí a dospelých. Festival je benefičnou akciou, ktorej výťažok sa využíva v prospech klientov zariadenia LÚČ.

Stredná priemyselná škola informačných technológií v Kysuckom Novom Meste tento rok podporila festival účasťou na 2 podujatiach.

V utorok, 15.10.2019 účasťou na plaveckom maratóne pre základne a stredné školy, „Plávanie nádeje“, ktoré sa uskutočnilo na Mestskej plavárni v Žiline. Zapojili sa žiaci Peter Papík a Martin Škorík (III.CI), Tomáš Hlinica, Dominik Kirner, Adam Stolárik a Simon Žaloudek (III.AL), Matúš Hollý a Matúš Knapec (II.AS). (Mgr.Hrabovská)

V stredu, 16.10.2019 organizátori usporiadali turistický pochod pre študentov stredných škôl „Pochod nádeje“. Trasa pochodu viedla z Hlinkovho námestia cez Budatín, po hrebeni Dubňa s výstupom na vyhliadkovú vežu a pokračovala na Salaš pod Straníkom. Pod vedením Mgr. Maxianovej sa na akcií zúčastnilo 13 žiakov, Matej Potočár, Filip Sýkora, Jakub Majerčík, Miroslav Janešík a Juraj Koprda (I.AE), Rastimír Kramár, Lukáš Cudrák, Jakub Rakoci, Marcel Dička a Jakub Neček (II.AL), Šimon Zatek a Dávid Masaryk (II.CI).

Fotodokumentácia: odkaz na fotogalériu