MAJSTROVSTVÁ SVETA V ULTIMATE FRISBEE

Vrcholným podujatím druhého ročníka Stredoškolskej Ligy Ultimate, ktorého sa vybraní žiaci našej školy pravidelne úspešne zúčastňujú, bol postup na Školské Majstrovstvá Sveta vo Francúzskom Le Mans. Do výberu reprezentácie Slovenska sa dostal aj žiak Strednej priemyselnej školy informačných technológií Rudolf Kožík.

Po 4 víťazstvách nad Columbiou, Indiou a Belgickom sa slovenský tím v semifinále dočkal jedinej prehry na turnaji proti Anglicku, ktorá ho posunula do víťazného zápasu o 3.miesto. Cenu Spirit of the Game získal tím z Francúzska. Zlato získali pre svoju krajinu žiaci Francúzska, striebro tím Anglicka a bronzové tretie miesto si vybojovala reprezentácia Slovenska.

Mimo súťaže sa hráči z celého sveta stretli aby predstavili kultúru svojej krajiny a rovnako spoznali a diskutovali o národných hodnotách so svojimi súpermi.

Účasť 10 tímov z 8 krajín sveta, krásne 3. miesto a nespočet zážitkov a skúseností. Za tento mimoriadny úspech patrí v neposlednom rade vďaka vedeniu školy za podporu.

Celkové výsledky:

Spirit of the game:
1. France

Fotodokumentácia: odkaz na fotogalériu.