Londýn 2019

Tak ako každý rok, aj tento rok sme sa zúčastnili zájazdu do Londýna. Okrem hlavného mesta sme navštívili aj Windsor, Stonehenge a Bath. Zažili sme cestu trajektom z prístavného mesta Calais do Doveru.

Prehliadku sme začali v Greenwichi – najzelenšej časti mesta, previezli sme sa európskym unikátom – vláčikom DLR do City of London. Navštívili sme mnohé úžasné pamiatky Londýna ako Tower , Tower Bridge, slávne londýnske doky, St. Paul´s Cathedral,. Prešli sme sa po miléniovom moste.
Navštívili sme aj najväčší obchodný dom Európy – Westfield Stratford s výhľadom na bývalé športoviská olympiády.

Vo Windsore sme si pozreli nádherný hrad s reprezentačnými apartmánmi. Prešli sme sa po Hyde parku. Navštívili sme Prírodovedné múzeum s unikátnymi exponátmi (kostrami dinosaurov, geologické zbierky) a krásne Viktória and Albert múzeum.
Nevynechali sme ani kultové prehistorické miesto Anglicka - Stonehenge. Prešli sme sa aj po svetoznámom kúpeľnom mestečku Bath s najstaršími rímskymi kúpeľmi v Anglicku a s úžasnou architektúrou.

V centre Londýna nás čakala pešia prehliadka mesta – nábrežie Temže, Londýnske oko, County Hall, Parlament, Westminsterské opátstvo s katedrálou, vládna štvrť Whitehall, jazdná stráž, St. James´s park, Buckinghamský palác, sídlo princa Charlesa, Pall Mall, Trafalgárske námestie, Národná galéria, Leicester Square a Picadilly Circus.
Naše zážitky umocnilo aj nádherné počasie pre Anglicko netradičné.

Fotodokumentácia: odkaz na fotogalériu.

Mgr. Belancová, PaedDr. Janásiková