Stredoškolská liga ultimate FINÁLE

Finálové kolo Sredoškolskej Ligy Ultimate sa tento rok odohralo v piatok 10.05.2019 v Trnave ako súčasť celoštátnej olympiády stredoškolákov GAUDEAMUS IGITUR! Na turnaji sa tento krát bojovalo nie len o titul víťaza, ale aj o postup na Majstrovstvá sveta Stredných škôl. Ďakujeme Slovenskej asociácií športu na školách za to, že sme mohli byť súčasťou takého veľkého podujatia.

Turnaj prebehol za ideálneho ultimatového slnečno-veterno-daždivého počasia a o napínavé stretnutia a adrenalín nebola núdza. Našu školu reprezentovali žiaci a žiačky 1. – 3. ročníka: Petra Obrková 1.AG, Alica Janáková, Rebeka Panáková 2.AL, Tomáš Krišica 1.BI, Marek Pastorek 2.AI, Juraj Ďurana 2.CI, Tomáš Ondrejka 3.AM, Matúš Olešnaník a Rudolf Kožík 3.CI. Tím odohral dokopy 6 zápasov, 4 víťazné a 2 porážky v konečnom výsledku znamenali medajlové 3.miesto.

Víťazom sa stal tím zo Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia v Bratislave, ktorý tým pádom postupuje aj na ISF WSC Ultimate do Le Mans. Gratulujeme!

Celkové výsledky:
1. ŠPMNDAG, BA
2. Gym. Alejová, KE
3. SPŠ IT, KNM

4. Gym. sv. Moniky, PO
5. BGMH, Sučany
6. Gym. L.Novomeského, SE
7. Gym. VBN, PD
8. Gamča, BA
Cenu spirit of the game si odnieslo Gym. Alejová!

Niečo málo o tomto športe
Ultimate Frisbee je kolektívny šport, ktorý sa hrá s lietajúcim tanierom, diskom. Nevšednosťou tohto športu je, že sa hrá bez rozhodcov. Hráči sú zodpovedný za svoje konanie a rozhodujú v prípade outov, faulov, či iných nejasností sami. Bez rozhodcov sa hrá ako na lokálnej úrovni, tak aj na vrcholových podujatiach, ako napríklad Majstrovstvá Sveta. Veľmi dôležitá súčasť hry je myšlienka Spirit of the Game. Spirit of the Game sa vyhodnocuje na každom turnaji a má rovnakú hodnotu ako zlatá medaila. Absencia rozhodcov znamená, že všetky sporné situácie či už na tréningoch alebo v zápasoch, keď ide o medailu, si musia hráči v zápase riešiť sami. Myšlienka fair play je na prvom mieste. Hráči/žiaci sa učia správať férovo a riešiť si konflikty medzi sebou sami v tomto duchu. Hrá sa v zmiešanej kategórii - tzn. v jednom tíme spolu musia hrať dievčatá i chlapci. Základné pravidlá ultimate frisbee nájdete na stránke Slovenskej asociácie frisbee www.szf.sk .

Fotodokumentácia: odkaz na fotogalériu.