Holandsko v kocke

Žiaci našej školy navštívili v apríli krajinu tulipánov Holandsko. Prvý deň nášho poznávacieho zájazdu sme strávili v Zaanse Schans. Je to jedinečný skanzen veterných mlynov, ktoré sú pozberané z celej krajiny. Nachádza sa tu aj výrobňa drevákov, v ktorej sme mali možnosť vypočuť si zaujímavú prednášku o ich výrobe spojenú s ukážkou. Neskôr sme sa prepravili do dedinky Volendam, kde sme absolvovali prehliadku syrárne, prezreli sme si výrobné priestory a ochutnali syry s rôznymi príchuťami.

Ďalší deň sme si v meste Utrecht prezreli námestie s katedrálou a typické malebné uličky s grachtami. V kvetinovom parku Keukenhof sme v jednotlivých častiach videli rôzne kvetinové výstavy a pokochali sme sa nádherne rozkvitnutou záhradou s viac ako 6 mil. cibuliek kvetov.

Posledný deň zájazdu bol náročný. Strávili sme ho prehliadkou Amsterdamu. Videli sme brusiareň diamantov Coster Diamonds, múzeum Riijsk, plávajúci kvetinový trh, námestie Damm, múzeum A. Frankovej. Najzaujímavejšia bola návšteva múzea voskových figurín M. Tussaud.

Holandsko je zaujímavá a čarovná krajina. Žiaci si priniesli veľa zážitkov, spomienok a fotografií. Už teraz sa tešíme na ďalšie cestovateľské zážitky.

Fotodokumentácia: odkaz na fotogalériu

Mgr. Andrea Belancová