Robotický Battle 2017

Dňa 05.06.2017 sa zúčastnili žiaci našej školy súťaže RBA – Robotický Battle na Alejovej. Hoci je to súťaž konajúca sa až v Košiciach, každoročne sa jej naši žiaci zúčastňujú, lebo ide o prestížnu celoslovenskú súťaž. Tento rok sa súťažilo sa v štyroch kategóriách, z ktorých si žiaci vybrali dve. Našu školu reprezentovali dve družstvá, jedno z tretiakov a druhé zo štvrtákov.

V kategórii Technické prevedenie vozidla obhajovali žiaci model, ktorý dokázal korigovať jazdu šoféra pomocou gyroskopu a tak zefektívniť svoje riadenie. Lepšie jazdné vlastnosti zvyšovala jeho precízne 3D namodelovaná konštrukcia a snímanie obrazu dráhy pomocou FPV. V tejto kategórii získali žiaci tretieho ročníka 1. miesto, keďže ich model bol jednoznačne najlepší.

Následne sa so svojím modelom zúčastnili súťažnej kategórie Závod. V nej už nezískali tak dobré ocenenie, pretože súťaže sa zúčastnili aj komerčné modely (čo bolo mimochodom proti pravidlám súťaže) a tie spôsobovali časté kolízie s ostatnými jazdcami. Taktiež guma na vozidle nebola vhodná pre daný povrch trate a teda nedosahovala potrebné trenie. Žiakov to však neodradilo vďaka čomu sa umiestnili v prvej polovici.

Získané skúsenosti žiaci využijú na to, aby o rok získali výborné umiestnenie aj v iných súťažných kategóriách, k čomu im už teraz držíme palce.

Fotografie z akcie nájdete v galérii.