Technická myšlienka roka 2017

Dňa 23.3.2017 sa na Katedre mechatroniky a elektroniky - Elektrotechnická fakulta, Žilinská univerzita, konalo finálové kolo 8. ročníka súťaže pre stredoškolských študentov: Technická myšlienka roka. Súťaž zastrešovali Agentúry na podporu výskumu a vývoja a sponzori PANASONIC Industrial devices Slovakia s.r.o, ON Semiconductor, STMicroelectronics a Brose Prievidza.

Ako bolo avizované vo výzve, súťaž sa zameriavala na oblasti: priemyselná a výkonová elektronika, signálová elektronika, mikroprocesory a ich aplikácie, mechatronika. Každý súťažiaci mal v rámci 10 - 15 minút prezentovať svoj projekt, jeho prínos a dosiahnuté výsledky, pričom po ukončení prezentácie nasledovali praktické ukážky a diskusia. Finálového kola sa zúčastnilo 14 projektov z celého Slovenska. Z našej školy sa prebojovali do finále tri projekty, ktoré robili prierez všetkými študijnými odbormi (žiaci z tried 3AE, 3AM, 4AM, 4BI).

Napriek ťažkej konkurencii sa podarilo žiakom z odboru mechatronika získať prvé miesto s projektom Riadiaca elektronika dron. Výborné tretie miesto obsadili aj žiaci odboru informačné a sieťové technológie s projektom Mini CNC. Ide o naozaj kvalitné projekty, čo dokazuje i fakt, že žiaci s nimi získavajú dobré umiestnenie aj na iných súťažiach. Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom za dobrú reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa úspechov.

Fotografie z akcie nájdete v galérii.