Exkurzia Hyundai

Dňa 14.10. a 15.11. 2016 sa žiaci prvých ročníkov odboru internetové a sieťové technológie zúčastnili exkurzie do závodu Hyundai v moravských Nošoviciach.

Na začiatku exkurzie si pozreli video s celou výrobou. Dozvedeli sa, že na Morave sa vyrábajú tri autá značky Hyundai - i30, ix20 a najnovší Tuscon. Po všetkých autách je veľký dopyt, preto ich vyrábajú priamo na objednávku. Po videu nasledovalo bezpečnostné poučenie. Potom si účastníci odeli bezpečnostné vesty a okuliare, vyzdvihli prijímače so slúchadlami a nasledovala samotná exkurzia po závode.

Kvôli zvýšenej bezpečnosti sa po závode pohybovali v malých vláčikoch. Prešli cez lisovňu, zvárovňu, finálnu montáž a prevodovkáreň. Videli moderné stroje, ktoré sú perfektne skoordinované a dokážu nahradiť množstvo ťažkej ľudskej práce. Všade bolo pokojne a čisto. Pri dotyku s karosériou ľudia pracovali v rukaviciach, aby ju nepoškodili. Pomedzi pracovné linky boli oddychové zóny vyzdobené kvetmi. V závode bolo vidieť perfektnú logistiku a potvrdenie metódy marketingu - Just in time.

Myslíme, že pre všetkých bola exkurzia prínosom.