FRIday 2019

Piatok trinásteho, v decembri roku 2019, sa študenti našej školy zúčastnili akcie FRIday 2019, ktorú usporiadala FRIčka (to je taká cool skratka pre ešte viac cool Fakultu riadenia a informatiky) Žilinskej univerzity. Je lepšie nechať o tom hovoriť samotných študentov. V tomto prípade z triedy 1.AI, ktorí zbierali dojmy a dali dokopy pár myšlienok skrze text a obrázky.

Pavol Hodás

„Ako prvé som prišiel ku stánku kde som mal zneškodniť bombu vyriešením úlohy a prestrihnutím správneho káblika.

Keď sa mi to podarilo, šiel som von a mal som zneškodniť delobuch, no táto úloha bola príliš ťažká, nepodarilo sa nám ju vyriešiť a delobuch vybuchol. Keď vybuchol všetci sme sa zľakli a odskočili o meter ďalej. V konečnom dôsledku som bol rád. No bolo by to krajšie keby bola tma.

Hneď vedľa boli notebooky, na ktorých som sa mohol zlepšiť v strojopise.

Pobehal som ešte veľa stanovísk napr. SUMO robotov, virtuálnu realitu, počítačové siete... len som zabudol fotiť. Tak aspoň porozprávam o tom, ktoré bolo pre mňa úplne najviac zaujímavé. Bolo to stanovisko, v ktorom dme mali vytvoriť hru BOMBER, aj keď mi to moc nešlo, naučil som sa tam veľmi veľa. Bolo to programovanie v Jave, a učiteľ, ktorý tam bol, vedel veľmi dobre vysvetľovať.“

Šimon Kvašňovský

Šimonovi možnože došla baterka v mobile, pretože fotky od neho máme len z úvodnej prezentácie fakulty, aj to zo zaujímavého pohľadu. Necháme na čitateľovi, nech si dešifruje priložené fotky.

Sumo roboti

Sumo roboti sú vlastne takí polointeligentní roboti (aj keď o inteligencii sa dá len ťažko hovoriť, to by sme mohli tvrdiť, že podenky sú superinteligentné tvory), ktorí sa snažia súpera vytlačiť mimo hranice ringu. Kukajte video nižšie z workshopu o týchto robotvoroch.