Filmové predstavenie

Dňa 24.10.2019 sa žiaci IV.AM, IV.AI, IV.BI,IV.AG, IV. AS zúčastnili filmového predstavenia Zlatokopky v kine Stercentury v OC Mirage v Žiline.

Žiaci mali možnosť precvičiť si angličtinu a zároveň porovnať filmy americkej kinematografie so slovenskou.

Na porovnanie sme preto dňa 14.11.2019 navštívili kino Cinemax v OC Max a pozreli sme si slovenský film režiséra Marka Škopka - Nech je svetlo.

Hlavný hrdina filmu je čerstvý štyridsiatnik, ktorý zarába v Nemecku, aby uživil ženu a tri deti, ktorí žijú v dedine plnej chudoby a nezamestnaných. Keď príde na Vianoce domov, zisťuje, že jeho najstarší syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Ocitá sa pred dilemou. Čo urobiť, keďže synátor je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka? Spolu s manželkou pri tom začínajú zisťovať nielen skutočnú pravdu o synovi, ale aj o sebe samých a komunite, v ktorej žijú.

„Nech je svetlo je potrebný film a dúfam, že prinesie do našej spoločnosti viac svetla ako tieňa. A ak aj ten tieň už má byť, tak nech je len akousi oázou pre našu spoločnosť a nie nebezpečenstvom,“ povedal pre Pravdu Milan Ondrík. Za stvárnenie ústrednej postavy hlavy rodiny si z Karlových Varov odniesol Cenu za najlepší mužský herecký výkon.

Mladí ľudia v dnešnej dobe uprednostňujú návštevu kina, pretože umenie ako také nie je len divadlo a vážna hudba a múzeá.